2019-02-09 Kabaret JURKI w programie „Last minute”

    Uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych Lora Szafran 3 listopada 2018 roku wystąpi w Teatrze Miejskim. Tegoroczne Zaduszki Jazzowe nie tylko będą swoistego rodzaju jazzoterapią, lekarstwem na bolączki dnia codziennego, aplikowaną zawsze w towarzystwie autentycznych emocji i z nostalgią w tle, ale również spotkaniem z Mistrzami Piosenki – Warsem, Szpilmanem i Wasowskim.

    Jazzowe aranżacje takich przebojów, jak „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Na pierwszy znak” Juliana Tuwima i Henryka Warsa czy równie słynny „Deszcz” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Władysława Szpilmana, wykonane przez genialną Lorę Szafran z pewnością spotkają się z aprobatą i uznaniem wymagających słuchaczy.
    Koncert w inowrocławskim teatrze, organizowany przez Kujawskie Centrum Kultury, będzie jednocześnie promocją płyty „I tak trudno się rozstać – Wars, Szpilman, Wasowski”, której oficjalna premiera zaplanowana jest na 5 października. Album jest muzyczną esencją koncertu, który odbył się 6 maja 2017 r w Studiu im. W. Lutosławskiego. Stare, przepiękne polskie piosenki zostały w znakomity sposób odświeżone w jazzowych wersjach przez pianistów Bogdana Hołownię oraz Wojciecha Gogolewskiego.

    Wokalistce podczas Zaduszek Jazzowych towarzyszyć będą uznani muzycy – Wojciech Gogolewski (fortepian), Robert Murakowski (trąbka), Michał Kapczuk (kontrabas) i Sebastian Frankiewicz (perkusja).

    Bilety w cenie 25 zł do nabycia w Kujawskim Centrum Kultury (ul. J. Kilińskiego 16, tel. 52 357 58 67) i www.biletyna.pl 

    Patronat medialny nad imprezą sprawuje wydawnictwo JAZZ FORUM.

 

plakat