2019-07-12 Electric Light Orchestra & Phil Bates w Teatrze Letnim

    3 listopada 2018 roku w ramach Zaduszek Jazzowych w Teatrze Miejskim wystąpiła uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek swego gatunku – Lora Szafran.
    Artystka stworzyła podczas koncertu niepowtarzalny, charakterystyczny dla siebie klimat. Znakomici artyści jazzowi muzyką wspominali tych, którzy odeszli, a których twórczość wciąż żyje w naszej pamięci. Publiczność bardzo ciepło przyjęła wykonawców, każdy utwór nagradzając gromkimi brawami. Wśród słuchaczy znaleźli się przedstawiciele różnych grup wiekowych, co świadczy o tym, iż ten rodzaj muzyki nie jest przeznaczony dla wąskiej grupy odbiorców.
    Lora Szafran z pomocą swoich mistrzów – Warsa, Szpilmana i Wasowskiego, wspierana również przez poetów Tuwima, Gałczyńskiego, Starskiego, Przyborę, a ponadto znakomitych muzyków: Wojciecha Gogolewskiego (fortepian), Jerzego Małka (trąbka), Michała Kapczuka (kontrabas) i Sebastiana Frankiewicza (perkusja) zbudowała międzypokoleniowe, muzyczne porozumienie.
    Jazzowe aranżacje takich przebojów, jak „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Na pierwszy znak” Juliana Tuwima i Henryka Warsa czy równie słynny „Deszcz” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Władysława Szpilmana, wykonane z niespotykaną w dzisiejszych czasach elegancją wokalną spotkały się z uznaniem publiczności.
    Tegoroczne Zaduszki Jazzowe, zorganizowane przez Kujawskie Centrum Kultury w partnerstwie z fundacją EFIK, były swoistego rodzaju jazzoterapią, aplikowaną w towarzystwie autentycznych emocji i z nostalgią w tle i jednocześnie promocją najnowszej płyty znakomitej artystki „Wars, Szpilman, Wasowski. I tak się trudno rozstać”.

 

 

baner