2019-07-12 Electric Light Orchestra & Phil Bates w Teatrze Letnim

DATA – niedziela, 18 listopada 2018 r., godz. 19.00

MIEJSCE – Teatr Miejski w Inowrocławiu, pl. Klasztorny 2

BILETY – w cenie 30 zł – do nabycia:
- Kujawskie Centrum Kultury (ul. Jana Kilińskiego 16, tel. 52 357 58 67),
- www.biletyna.pl 

 

2018-11-18 closterkeller

 

    Closterkeller, czołowy przedstawiciel gotyckiego rocka na polskiej scenie muzycznej, świętuje w tym roku 30-lecie nieprzerwanej działalności.
    Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do psychodelicznego, nieco „zakręconego”, pop-rocka. Ta stworzona 3 dekady temu muzyczna budowla dumnie stoi na potężnym, gotyckim fundamencie.
Od czasu „butelki w bramie”, którą dostrzeżono w 1988 roku, liderką zespołu jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych także poza granicami Polski. Teksty Anji – mroczna i pełna metafor poezja – stanowią bardzo ważny atut zespołu Closterkeller. Także i w swych angielskich wersjach, które prezentowane są na zagranicznych koncertach grupy. Jesienią tego roku Anja dołączy do grupy jurorów nowego programu w ramówce TV Polsat „All Together Now”.
    Grupa słynie ze znakomitych koncertów. Closterkeller grał na największych scenach w Polsce, supportując takie zagraniczne gwiazdy jak: Jethro Tull, Cocteau Twins, Clan Of Xymox, Diary Of Dreams, Lacrimosa, Paradise Lost, czy Tiamat.
    Rok 2018 upływa nie tylko pod znakiem 30-lecia grupy, ale również trasy koncertowej „Violet & Viridian Tour 2018”, która związana jest z obchodami 25-lecia płyty „VIOLET” i najnowszym, dziesiątym studyjnym albumem „Viridian”.
    Oficjalna premiera krążka odbyła się 22 września 2017 roku. Album uplasował się na 7 pozycji listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, dodatkowo jako najwyżej notowana nowość na liście OLiS. Płyta została nominowana do nagrody Antyradia w kategorii album roku 2017, Anja Orthodox w kategorii wokalistka roku, a utwór „Kolorowa Magdalena” w kategorii przebój roku.

 

 

Poniżej jeden z bardziej znanych utworów zespołu, pochodzący z płyty Cyan.

www.youtube.com/watch?v=syrX7NfB1L4 Utwór, który z pewnością usłyszą fani na koncercie w Inowrocławiu

www.youtube.com/watch?v=I8UXrH2M8-M